Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizin, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte yaptığı pazaryeri hijyen ve fiyat denetimleri kesintisiz olarak sürdürülmekte olup, yine ekiplerimiz tarafından açık pazaryeri düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Belediyemizce vatandaşlarımızdan gelen “pazarda yüksek fiyatlarla satış yapıldığı” yönündeki iddialar üzerine, Belediye Başkanımız Mustafa Toksöz’ün talimatları doğrultusunda gerek ilçe pazarımızdaki esnaflarımız gerekse komşu iki ilçede (Milas ve Menteşe) yapılan fiyat araştırmalarında satış fiyat aralıklarında fark olmadığı tespit edilmiş olup, 04 Mayıs Pazartesi gününden itibaren pazar yeri girişinde ürünlerin tavan satış fiyatları ilan edilecek ve belirlenen fiyatların üzerinde satış yapılamayacaktır.

Belediyemiz vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları ve zarara uğramamaları için her türlü çalışmayı titizlikle yürütmekte olup, pazaryerimiz başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ilçemizdeki ana arteller düzenli olarak dezenfekte edilirken, pazaryeri girişinde her gün 500 adet maske dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

Yine maske dağıtımı konusunda Muğla il genelinde belediye olarak tüm eczanelere ve muhtarlarımıza, maske dağıtımı yaparak vatandaşlarımıza ulaştırılması konusunda ilk adımı atan belediyemiz olmuştur. Halk sağlığını ön planda tutarak Koronavirüs ile mücadele kapsamında şehrimizin iki farklı noktasında dezenfekte tünellerini ilk faaliyete geçiren Yatağan Belediyesi olmuştur.

Kaymakamlığımız ve Belediyemizce alınan kararlar ve uygulanan tedbirler neticesinde ilçemiz, komşu ilçelerimize oranla pozitif vaka sayısı en az olan ilçe olması da yapılan çalışmaların ve alınan tedbirlerin ne kadar doğru olduğunun en büyük göstergesidir.

Vatandaşlarımıza özellikle pandemi sürecinde uygulamaya konulan kısıtlamalara gösterdikleri duyarlılık ve desteklerinden dolayı teşekkür eder kamuoyuna saygıyla duyururuz.